KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103049
nr 1510 3049
Elize Saxing
(1912-1994), Sverige
Oljemålning, "Kvinnliga schackklubben". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Elise (Elize) Saxing, svensk bildkonstnär född 1912, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:40:59
100 kr
150 kr
250 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Elize Saxing
Läs mer om Elize Saxing